• 18.9.2022

Erasmus + Projekt: 2022-1-SK01-KA121-SCH-000061726

Prehľad absolvovných mobilít v roku 2022:

Francúzsko - Nice - Mgr. Irena Číková, Simona Nagyová - "Training modules: Enseigner le français aux jeunes enfants. Les albums jeunesse en classe de FLE, c'est gagnant!"

Česká republika - Praha - Petra Czinegová, Mgr. Irena Číková, Mgr. Iveta Chalabalová, Petra Pučeková - "New ways to teach STEM and Screenless ICT for teachers"

• 31.10.2022
          • Projekt Predškolák II.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo pokračovanie rozvojového projektu pre zriaďovateľov materských škôl a špeciálnych materských škôl „Predškoláci II“. Cieľom výzvy bolo vybavenie novovzniknutých tried a dočasných priestorov určených pre poskytovanie predprimárneho vzdelávania nevyhnutným interiérovým vybavením, učebnými pomôckami a didaktickými hračkami na rozvíjanie celostného osobnostného rozvoja detí. Boli sme úspešní a na projekt sme získali 10 000,- eur.

Interiérový nábytok a vybavenie: 4956, 12 eur

Podlahová krytina: 371, 53 eur

Učebné pomôcky na rozvíjanie gramotnosti detí a didaktické hračky: 4744,- eur

Spolu: 10 071, 65 eur

• 4.8.2023
<br />
Začiatok projektu: August 2022<br />
Koniec projektu: August 2023<br />

Projekt: School garden that teaches Začiatok projektu: August 2022 Koniec projektu: August 2023

1. Prerozdelenie  finančných  prostriedkov

Projekt School garden that teaches – dar Henkel Slovensko, spol.s.r.o.  1000,- EUR

OZ Limbašský Strapček 491,45 EUR

Ľudské zdroje – 0,- EUR

Spolu 1491,45 EUR

2. Časový rámec  projektu/uzávierka

Uzatvorenie darovacej zmluvy 4.8.2022

Využitie daru 15.12.2022

Nákup zvyšného materiálu, pomôcok, ľudské zdroje marec–máj 2023

Ukončenie projektu August 2023

3.Situácia

pred darom MIT

Cieľom bolo skvalitniť výchovno-vzdelávaciu činnosť pri pobyte vonku v školskej záhrade. Materská škola nedisponovala vhodným a estetickým priestorom na experimentovanie, bádanie, pozorovanie pre deti predškolského veku. Priestor bol po rekonštrukcii materskej školy neatraktíny a demotivujúci.

4. Aký pokrok

bol dosiahnutý

za posledných

6 mesiacov

Vybudované vyvýšené záhony, výsadba okrasných rastlín.

Prínos projektu:

Vytvorili sme základy zodpovedného vzťahu dieťaťa k životnému prostrediu. Využili sme alternatívne možnosti ako: projektové vyučovanie, terénne projekty, terénne práce, zážitkové učenie sa, kooperácia. Deti pomáhali pri sadení úžitkových rastlín, pozorovali rast, ochutnávali plody, polievali.

5. Plánovaná    ukončovacia udalosť

Medializácia na webovej stránke, v Limbašských novinkách.

6. Hlavné výzvy

počas projektu

Projekt bol realizovaný v 3 fázach.

1. fáza projektu – Vytvorili sme si náčrt záhonov, spolupráca s rodičmi (ľudský zdroj – ošetrenie dreva, montáž, osadnie...) vybrali sme vhodných dodávateľov, riešili rozpočet.

2. fáza projekt – Zakúpenie vhodných vyvýšených záhonov, zeminy, kvetov, úžitkových rastlín,semien, pomoc priamo rodičov materskej školy na prípravných prácach.

3. fáza projektu - Ukončenie projektu a priame využívanie deťmi, estetizácia prostredia,hodnotenie atraktívnosti, konkurenčnosti projektu, medializácia na webovej stránke, v Limbašských novinkách.

• 11.12.2023
<br />
Projekt: 2023-1-SK01-KA121-SCH-000119899

Erasmus + Projekt: 2023-1-SK01-KA121-SCH-000119899

Prehľad absolvovných mobilít v roku 2023:

Francúzsko - Nice - Mgr. Irena Číková

"Training modules: Intégrer la littérature en classe de FLE. Intégrer la citoyenneté en classe de FLE."

Česká republika - Praha - Soňa Mazúrová, Darina Rýdza, Miriam Slimáková, Ivana Spustová, Bc. Tatiana Tokošová

"New ways to teach STEM and Screenless ICT for teachers".