• Vivat materská škola

• V januári 1952 sa začala písať história našej materskej školy. Vznikla jedna trieda, kde boli spojené mladšie aj staršie deti na čele s pani riaditeľkou Bohumilou Čajkovou. Počet detí v obci narastal a tak sa v apríli 1962 sa otvorila ďalšia trieda. V rokoch 1966 až 1990 viedla materskú školu pani riaditeľka Mária Beňová a žezlo po nej prevzala až do roku 2002 pani riaditeľka Helena Chvílová. Od roku 2002 až po súčasnosť vedie materskú školu Irena Číková. Počas toho obdobia sme navýšili kapacitu a dnes školu navštevuje 100 detí , o ktoré sa v 6 triedach stará 12 pedagogických zamestnancov a 3 nepedagogickí zamestnanci.

Menili sa zriaďovatelia a v roku 2002 sme prešli pod krídla Obce Limbach. Jedno sa však ani za 70 rokov nezmenilo. Vzťah medzi učiteľkou a dieťaťom, ktorý dodáva vzdelávaniu a spoločne strávenému času, náboj, energiu, korenie, vôňu, chuť, melódiu. Presne to, čo sa nám/vám práve teraz keď privriete oči vybaví ako prvé, keď sa povie materská škola, a je jedno či ste absolventom tejto školy, učiteľom alebo jej riaditeľom. Školu totiž nerobia luxusne vybavené priestory, ale školu robia ľudia, pocity a emócie s ňou spojené.